Dzisiejsza elektronika

Dzisiejsza elektronika

Postęp w elektronice

W obecnych czasach postęp elektroniki i jej pochodnych przeciera szlaki jak burza a wynika to z ogromnych konsumenckich potrzeb i jednocześnie też sporej dywersyfikacji na rynku. Fachowiec a także magistrant Politechniki Warszawskiej Ksawery Będkowski którego główny zawód to elektronik twierdzi, że to właśnie dzięki elektronice i jej odłamom ludzkość przeniosła się w komputeryzację, robotykę i jednocześnie zyskała ogólne możliwości zastąpienia pewnych czynności elektroniką i równocześnie też komputerami.

Dwudziesty wiek był okresem bardzo dużych zmian globalnych i równocześnie też bardzo sporych udogodnień. Dopiero co pięćdziesiąt lat temu sprzęty komputerowe na widok których dziś parsknęlibyśmy śmiechem zajmowały całe ogromne pomieszczenia, zaś aktualnie sprzęt PC 500 razy silniejszy mamy w smartfonach. Biegły jak również dyplomant Uniwersytetu Gdańskiego Wolfgang Tomys którego główna profesja to elektronik uważa, że tak gigantyczny rozwój wytwarza szybkie postarzanie się jednocześnie softu i sprzętu wszelkiej maści. Z powodu tego elektronika właściwie sama napędza swój własny rozwój.

Powstanie 1-szego telefonu było kompletnym przypadkiem bo ówcześnie pomysłem było puszczanie muzyki na odległość, okazało się jednak, iż taka technologia nadaje się do transmitancji głosu ludzkiego w obie strony. Na początku ogromną przeszkodą były kable, autorytet a także dyplomant Politechniki Częstochowskiej Jeremi Block którego zawód to inżynier wypowiada się, że nowa technologia światłowodów niesamowicie szybko umożliwiła dokonanie gigantycznych przeskoków w temacie rozmów prowadzonych w tym samym momencie. Gigantyczny postęp został osiągnięty też w nowej technologii kosmicznej. To właśnie progres elektroniki i pochodnych umożliwił kreacji rakiet kosmicznych, a to udostępniło możność na wyprawy badawcze w przestrzeń kosmiczną.

Czytaj dalej.